Położenie

W obecnym kształcie Nadleśnictwo Płytnica leży na pograniczu dwóch województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Niemal cały terytorialny zasięg zamykają trzy odcinki dróg krajowych Wałcz – Jastrowie – Piła – Wałcz. Nadleśnictwo wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, aktualnie gospodaruje na 16 728 ha.

Galeria zdjęć

Zimowe zdjęcia lasu.

Historia

Nadleśnictwo Płytnica w jego dzisiejszym zasięgu terytorialnym powstało z dniem 1stycznia 1993r. z połączenia obrębu Dobrzyca z Nadleśnictwa Wałcz i obrębu Płytnica z Nadleśnictwa Jastrowie. Historia Nadleśnictwa Płytnica sięga 1945 roku, w którym obręby Dobrzyca i Płytnica, stanowiły samodzielne jednostki organizacyjne.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

XVII Leśny Rajd Rowerowy - za nami...

XVII Leśny Rajd Rowerowy - za nami...

Za nami XVII edycja Leśnego Rajdu Rowerowego, organizowanego wspólnie przez sąsiadujące Nadleśnictwa: Jastrowie, Okonek, Złotów, Lipka, Zdrojowa Góra oraz Płytnica.

Choć w dzień rajdu pogoda nie rozpieszczała, płytnicką trasę przemierzyło ponad 100 cyklistów. 42-kilometrowy szlak z Wałcza do Krępska pokonaliśmy w radosnych nastrojach, podziwiając przy tym malownicze krajobrazy naszych lasów. Łącznie z sześciu tras na metę rajdu -  boisko w Krępsku, zjechało blisko 700 osób.

Tegoroczni gospodarze – Nadleśnictwo Zdrojowa Góra zadbali o to, aby na mecie dla każdego uczestnika nie zabrakło ciepłego posiłku i miejsca pod namiotem. Czekało tam na nas wiele atrakcji, m.in. koncert sygnalistów myśliwskich, stoisko kulinarne z dziczyzną czy też punkt konserwacji i pielęgnacji rowerów. Nieodzownym elementem finału rajdu były zmagania uczestników poszczególnych tras w konkursie wiedzy przyrodniczej i konkurencjach sprawnościowych tj. „Leśne krążki”, „Slalom w goglach” czy „Toczenie obręczy”. Zebrane przez finalistów punkty, pozwoliły wyłonić zwycięzców rajdu, którym wręczono Puchar Przechodni Leśnego Rajdu Rowerowego. W tym roku nagroda powędrowała do Nadleśnictw Lipka
i Zdrojowa Góra, które zajęły ex aequo I miejsce.

Jak co roku „wisienką na torcie” rajdu był konkurs wiedzy, w którym można było wygrać 6 rowerów marki ROMET, ufundowanych przez CILP, PTL oddział Nadnotecki, firmę ARKUS&ROMET GROUP z Jastrowia oraz nadleśnictwa organizujące wydarzenie.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok!

Gospodarzem przyszłorocznego rajdu będzie Nadleśnictwo Złotów.