Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sprzątamy Świat

Sprzątamy Świat

Jak przyjemnie spacerować po czystym i przejrzystym lesie…
Młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Witankowie postanowiła dotrzymać wieloletniej tradycji i wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Płytnica posprzątać las. Pod hasłem ogólnopolskiej akcji „sprzątaMy” wysprzątano zarówno tereny chętnie uczęszczane przez turystów jak i leśne zakątki, gdzie wydawać by się mogło, że noga ludzka jeszcze nie stanęła. Zebrane worki śmieci uświadomiły nam, że niestety nie ma miejsc, gdzie człowiek nie zaznaczył swojej obecności wyrzuconą butelką czy torebką foliową. Mimo wszystko mamy nadzieje, że z każdym następnym rokiem podczas akcji „Sprzątania świata” będziemy zbierać coraz mniej „pamiątek” po leśnych spacerowiczach.