Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Interaktywna wycieczka po Nadleśnictwie Płytnica oraz garść praktycznych informacji o samym nadleśnictwie to zaproszenie dla wszystkich gości.

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po Nadleśnictwie Płytnica.
Dzięki załączonej prezentacji możecie Państwo zobaczyć najpiękniejsze zakątki naszego nadleśnictwa w formie panoram, jak również na wybranych zdjęciach załączonych do pokazu.
Zagospodarowanie turystyczne na terenie Nadleśnictwa Płytnica, jako priorytetowe uwzględnia sprawy związane z ochroną przyrody.
Interaktywna mapa sprawnie oprowadzi wirtualnego turystę po naszych lasach, zachęcając jednocześnie do odwiedzenia Nadleśnictwa Płytnica przy wykorzystaniu rozbudowanej sieci dróg, szlaków turystycznych i przyjaznej infrastrukturze turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty turystycznej, szczegóły w dziale Turystyka.


Prezentacja multimedialna