Lista aktualności Lista aktualności

Za nami XVI Leśny Rajd Rowerowy

Zakończył się XVI Leśny Rajd Rowerowy organizowany wspólnie przez 6 okolicznych Nadleśnictw: Jastrowie, Okonek, Złotów, Lipka, Zdrojowa Góra i Płytnica.

Nasza trasa prowadziła z Wałcza do Okonka i wyniosła 52 km, uczestniczyło w niej blisko 100 osób. Zakończenie imprezy odbyło się w malowniczym terenie wrzosowisk na byłych poligonach w rejonach Okonka i Borucina – rezerwat przyrody „Wrzosowiska w Okonku”.

Na sukcesywnie dojeżdżających uczestników rajdu, kończących poszczególne trasy, czekała na mecie gorąca zupa gulaszowa i inne smakołyki.

Dopełnieniem rywalizacji tras były przygotowane konkursy: toczenie obręczy, drewniane krążki, sprawdzian wiedzy leśnej, rowerek i leśny kopciuszek. Ciężkie zmagania finalistów wygrała trasa Nadleśnictwa Lipka zdobywając Puchar Przechodni Leśnego Rajdu Rowerowego. Zdobyli w sumie 23 brzozowe krążki. Nadleśnictwo Płytnica wywalczyło 17 brzozowych krążków zajmując IV miejsce.

Na polance można było także spotkać rekonstruktorów prezentujących dioramy sylwetek żołnierzy z czasów I Wojny Światowej. Było to nawiązanie do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tle stanowiska karabinu maszynowego MG-08 poczuć można było atmosferę Armii Niemieckiej, Armii Rosyjskiej, czy także Legionów Polskich – w ramach Armii Austro-Węgierskiej i Armii Wielkopolskiej - Sił Zbrojnych Polskich w byłym zaborze pruskim.

Do głównych sponsorów, fundujących biało-czerwone rowery w ramach konkursu wiedzy o leśnym rajdzie rowerowym, należeli Arkus & Romet Group z Jastrowia, PTL Oddział Nadnotecki, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych oraz poszczególne nadleśnictwa.

Za rok spotykamy się w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra – kierunek Piła!