Lista aktualności Lista aktualności

Wolność jest w naturze

"Wolność jest w naturze" pod takim hasłem po raz trzeci na terenie Nadleśnictwa Płytnica odbył się bieg, po jednej z 25 tras biegowych, wyznaczonych  w Lasach Państwowych na terenie całej Polski. 

W 2014 r. trasy te zostały przygotowane z okazji 25 rocznicy uzyskania przez Polskę suwerenności. Jak to określił ówczesny Dyrektor Generalny Lasów Państwowych „Trudno o bardziej demokratyczny sport niż bieganie – uprawiać może je każdy, niezależnie od wieku, płci i zamożności.”

Nasza trasa ma 7,8 km długości i przebiega przez urokliwe krajobrazowo fragmenty doliny rzeki Rurzycy. Bieg można rozpocząć w dowolnym punkcie trasy, startując z jednego z kilku miejsc postoju usytuowanych przy drogach leśnych udostępnionych dla ruchu kołowego. Z każdym rokiem przybywa ilość ludzi korzystających z naszej atrakcyjnej trasy. W tegorocznym biegu 04.10.2017 r. w ramach szkolnych zajęć sportowych uczestniczyła blisko osiemdziesięcio osobowa grupa młodzieży z wałeckich szkół podstawowych i gimnazjalnych Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu.  

Zapraszamy do galerii zdjęć: